Антъни Едуардс отбеляза най-високите за сезона 44, води Тимбъруулвс пред Маверикс без Дончич 118-110
AP News | 2023-12-29 | 06:00:18

МИНЕАПОЛИС (AP) — Антъни Едуардс отбеляза най-високите за сезона 44 точки, а Руди Гобер имаше 20 точки и 11 борби като Минесота Тимбъруулвс удържаха победа със 118-110 над Далас Маверикс в четвъртък вечер.

Маверикс бяха без Лука Дончич във втората вечер от поредните мачове. Далас падна от Кливланд със 113-110 в сряда.

Карл-Антъни Таунс добави 10 точки за Минесота, която се подобри до 13-1 у дома този сезон.

Timberwolves изоставаха с една точка в средата на третия период, преди да започнат серия 15-3, за да получат контрол и да водят в останалата част от пътя.

Дончич пропусна третия си мач за сезона с болки в левия квадрицепс, докато Кайри Ървинг пропусна 11-ия си пореден мач с контузия на дясната пета. Треньорът на Далас Джейсън Кид каза, че Дончич е влошил контузия на квадрицепса по време на победата на Коледа срещу Финикс.

Без двамата си водещи голмайстори Тим Хардауей Джуниър вкара 32 от пейката, а Джейдън Харди добави 17 за Далас. Маверикс загубиха пет от седем.

Минесота изглеждаше готова да преодолее недостатъчните Маверикс, надпреварвайки се към преднина от 18 точки през първата четвърт, като Едуардс вкара 14 от точките си и продължи агресивно Защитата на Далас.

Обръщанията на Уулвс поддържаха Далас в надпреварата, а стрелбата на Хардауей даде така необходимата искра.

Минесота направи 22 пропуснати топки, което доведе до 29 точки за Маверикс.

Хардауей завърши с 18 от точките си през второто полувреме и вкара 11 от 19 от игра и 5 от 11 от 3 точки диапазон, като събори няколко изстрела с ръка в лицето си.

Но Едуардс предизвика ралито през третата четвърт със седем от 15 точки по време на серия. Далас се затвори с четири точки в четвъртата четвърт, но последователните тройки на Кайл Андерсън помогнаха на Минесота да остане в предни позиции.

Маверикс: срещу Голдън Стейт Уориърс в събота.

Timberwolves: домакин на Лос Анджелис Лейкърс в събота.